Czy warto kupić stół sosnowy?

Czy warto kupić stół sosnowy?

Sosna jako materiał na meble

Ale czy w ogóle warto kupować meble sosnowe do salonu? To pytanie zadaje sobie wiele osób poszukujących odpowiedniego mebla do swojego mieszkania lub biura. Stół sosnowy INDI to świetna opcja z wielu powodów, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Czy warto kupić stół sosnowy?Z pewnością sosna nie jest materiałem tak trwałym i wytrzymałym jak dąb, jesion czy buk, niemniej z pewnością sprawdza się jako materiał do produkcji eleganckich mebli do salonu, takich jak stoły czy szafy. Jest względnie odporna na uszkodzenia i długo zachowuje swój pierwotny wygląd. Utrzymanie w czystości nie jest trudne, a odpowiednia impregnacja pozwala zachować trwałość sosnowych mebli przez długi okres.

Jaki rozmiar stołu sosnowego wybrać?

Producent stołów drewnianych oferuje je w różnych wymiarach, co pozwala dopasować je do twojego wnętrza. Jeśli któryś z podanych na stronie www.speranda.pl wymiarów stołu sosnowego INDI Ci nie odpowiada, daj nam znać — wymiary można dowolnie zmieniać tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom.
 stół sosnowy?

Czy cena stołu sosnowego idzie w parze z jakością?

Najtańsze meble sosnowe są zdecydowanie bardziej przystępne cenowo niż modele wykonane z innych gatunków drewna, takich jak dąb, jesion, buk czy orzech. Jest to zatem świetna opcja dla osób, które jednocześnie cenią sobie trwałość i elegancki wygląd mebli drewnianych, lecz mają ograniczony budżet.

Fakt, iż meble sosnowe są znacznie tańsze od dębowych nie znaczy, że cierpi na tym jakość wykonania. Dokładamy wielu starań, aby wykończenie wykonane było w najwyższym standardzie, używając sezonowanego, a następnie suszonego drewna sosnowego oraz zabezpieczając go wysokiej jakości olejowoskiem. Blat wzmocniony jest dwiema listwami przeciwprężnymi, które stabilizują blat pod kątem wypaczeń.

Jaką wybrać klasę stołu sosnowego?

Nie ograniczamy się do jednej klasy stołów sosnowych — proponujemy je w wariancie rustykalnym, czyli z pęknięciami, dużymi sękami oraz licznymi niedoskonałościami matki natury wypełnionymi specjalną pastą do drewna w kolorze czarnym, albo w wariancie natur, który dopuszcza sporadyczne sęki wypełnione pastą w kolorze drewna (o klasie rustic oraz natur przeczytasz w naszym wpisie ze stycznia: https://speranda.pl/blog/klasa-rustic-czy-natur/

sosna Stół sosnowy INDI to klasyczny wybór — ciepło drewna, delikatnie cofnięta, zaokrąglona oskrzynia, proste nogi oraz blat w standardowej grubości 40 mm. W zależności od Twoich preferencji kolorystycznych możemy użyć aż pięciu wykończeń w oleju: bezbarwny mat, jedwabisty połysk, brązowy (akacja), ciemnobrązowy (terra) oraz surowe drewno, a także zaproponować wykończenie wysokiej jakości bezbarwnym lakierem poliuretanowym.